Akt oskarżenia przeciwko byłemu premierowi z PiS. Śledczy: nie płaci alimentów

PAP
03.01.2023 13:12

Kazimierz M., były premier i polityk Prawa i Sprawiedliwości, uchyla się od obowiązku alimentacyjnego - uważa Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. - Śledczy sporządzili akt oskarżenia przeciwko i skierowali go do sądu w połowie grudnia - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Kazimierz M.
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Jak podała Aleksandra Skrzyniarz, akt oskarżenia do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Kazimierz M. oskarżony został w nim o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony.

We wrześniu 2022 roku warszawski sąd drugiej instancji w sprawie przeciw byłemu premierowi za niepłacenie alimentów utrzymał decyzję z marca 2021 roku warszawskiego sądu rejonowego.

Kazimierz M. z aktem oskarżenia. W tle sprawa o alimenty

Sąd uznał, że od sierpnia 2017 do maja 2020 r. z wyjątkiem dwóch miesięcy polityk uchylał się od płacenia nałożonego przez sąd zabezpieczenia alimentacyjnego na czas procesu i później alimentów wyznaczonych przez sąd.

Sprawa została warunkowo umorzona na dwa lata, a b. premier został przez sąd zobowiązany do płacenia w okresie próby alimentów byłej żonie Izabeli. "Okazuje się, że były premier nadal nie wypełnia tego obowiązku" - napisał we wtorek "Super Express", który jako pierwszy poinformował we wtorek o akcie oskarżenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Aleksandra Kuźniar