,

Nieprzytomna 15-latka w parku, obok leżała koleżanka. Wypiły pół litra wódki

23.03.2023 16:50

Przechodzień w parku Stefana Żeromskiego na Żoliborzu natknął się na nieprzytomną nastolatkę. 10 metrów dalej na ławce leżała jej koleżanka. Spacerowicz wezwał Straż Miejską. Okazało się, że dziewczyny były pijane. Jedna z nastolatek miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Druga nie była w stanie dmuchnąć w alkomat i została zabrana do szpitala.  

Zdj. ilustracyjne
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/Zdj. ilustracyjne

Straż Miejska z V Oddziału Terenowego w Warszawie przed godz. 14 we wtorek otrzymała zgłoszenie o dwóch pijanych nastolatkach w parku Żeromskiego przy ulicy Krasińskiego. Strażnicy dojechali na miejsce po kilku minutach i znaleźli tam 15-latkę, która leżała na chodniku obok ławki. Czuć było od niej alkohol. Gdy strażnicy ją dobudzili, powiedziała im, że wypiła z koleżanką pół litra wódki.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej ułożyli pijaną dziewczynę w pozycji bocznej, żeby nie zakrztusiła się wymiocinami i podeszli do jej koleżanki, która leżała 10 metrów dalej na ławce. “Też była pod wpływem alkoholu, ale – świadoma, co się stało i gdzie się znajduje” - poinformowała Straż Miejska w Warszawie. Po przebadaniu jej alkomatem okazało się, że ma 1,5 promila (0,69 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Kompletnie pijane 15-latki w parku Żeromskiego

Strażnicy wezwali policję i pogotowie. Nastolatka, która była w gorszym stanie, została zabrana do szpitala. Drugą 15-latkę policjanci przekazali wezwanym na miejsce opiekunom.

Statystyki mówią, że alkohol w Polsce jest bardzo łatwo dostępny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje, aby jeden punkt sprzedaży alkoholu przypadał na 1000-1500 mieszkańców. Natomiast, jak podaje serwis Stopuzależnieniom.pl, w Warszawie jeden taki punkt sprzedaży przypada na 309 osób.

RadioZET.pl/Stopuzależnieniom.pl

Logo radiozet Dzieje się