,

Pożar w saunie na Kabatach. Wśród ewakuowanych były przedszkolaki

24.03.2023 14:02

W piątek rano na warszawskich Kabatach doszło do pożaru. Ogień pojawił się w saunie basenowej. Na szczęście w tym czasie nie było tam klientów i nikt nie odniósł obrażeń. Z powodu zadymienia ewakuowano około 20 osób, w tym dzieci z pobliskiego przedszkola.

Pożar w saunie na Kabatach
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER, Google Maps/Screen (zdj. ilustracyjne)

Zespół prasowy z warszawskiej straży pożarnej przekazał w rozmowie z RadiemZET.pl, że wezwanie dotyczące pożaru wpłynęło w piątek około godziny 8:15. Na miejsce natychmiast wysłano sześć zastępów ratowników. 

Wiadomo, że do pożaru doszło w saunie zlokalizowanej na poziomie minus jeden w "Basenach Kabackich" Aqua Spa przy ul. Wąwozowej. Na szczęście ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Największym problemem okazało się zadymienie, które z racji podziemnej lokalizacji było trudne do usunięcia.

Warszawa. Pożar w saunie na Kabatach. Ewakuowano przedszkole

Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano około 20 osób. Wśród nich były też dzieci z okolicznego przedszkola. Strażacy przekonują jednak, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla maluchów.

Ratownicy działali na miejscu przez około dwie godziny. W tym czasie usunięto zadymienie i dogaszono pogorzelisko. Wiadomo też, że w kompleksie nie pojawili się jeszcze klienci, a na skutek pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Jeszcze w piątek na miejscu zjawi się biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali, jak doszło do tego pożaru.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się