Rząd wprowadził zakaz w związku z wizytą Bidena. Rozporządzenie już obowiązuje

20.02.2023 10:13

Od 20 do 22 lutego w Warszawie obowiązuje zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni. Rozporządzenie w tej sprawie wydał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Decyzja ma związek z wizytą Joe Bidena w Polsce.

Mariusz Kamiński, Joe Biden
fot. Mateusz Grochocki/East News

Rozporządzenie MSWiA wprowadzające trzydniowy zakaz noszenia broni w Warszawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie w poniedziałek 20 lutego. Decyzja została wydana na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji. W przeszłości podobny zakaz był wydawany w Święto Niepodległości 11 listopada.

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Joe Biden złoży wizytę w Polsce w dniach 21-22 lutego. We wtorek po południu w Arkadach Kubickiego w Warszawie wygłosi przemówienie do narodu polskiego przed pierwszą rocznicą rosyjskiej "brutalnej i niesprowokowanej napaści na Ukrainę, odnosząc się do tego, jak USA zmobilizowały świat, by wesprzeć naród ukraiński, który broni swojej wolności i demokracji" – przekazał Biały Dom.

Wcześniej, po godzinie 13 w Pałacu Prezydenckim, prezydent USA spotka się z Andrzejem Dudą – poinformował w Radiu ZET szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. W środę Biden weźmie udział w Nadzwyczajnym Szczycie Dziewiątki Bukaresztańskiej, którą tworzą państwa wschodniej flanki NATO.

RadioZET.pl/PAP