Śmigłowce wojskowe nad Warszawą. Wydano komunikat

08.03.2023 13:48

Śmigłowce wojskowe w środę 8 marca mają pojawić się nad Warszawą. Taki komunikat wydało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

śmigłowce wojskowe
fot. Facebook.com/DGeneralneRSZ

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych uprzedziło warszawiaków o odbywających się w środę ćwiczeniach lotniczych. Nad stolicą mają pojawić się śmigłowce wojskowe. Krótki komunikat wydano po godz. 9.

Śmigłowce wojskowe nad Warszawą

Maszyny, zgodnie z informacją, mają pojawić się nad częścią miasta. "Dziś w godz. 9.00 - 20.00 w południowo-wschodniej części Warszawy planowane jest szkolenie lotnicze z użyciem śmigłowców" - przekazano w środę w mediach społecznościowych.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ) jest to komórka organizacyjna, która od 2018 roku podlega Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jest odpowiedzialna za szkolenie dowództw oraz sztabów wojsk i rezerw osobowych. Jej misją jest właściwe przygotowanie sił i środków Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do obrony granic i niepodległości państwa.

Do Rodzajów Sił Zbrojnych RP należą: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne, Marynarka Wojenna i Wojska Obrony Terytorialnej.  

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl