,

Atak nożownika w drogerii. Wcześniej sprawca chciał ukraść perfumy

PAP
28.11.2022 11:53

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 22-letni obywatel Gruzji, który zranił nożem pracownika ochrony w drogerii na warszawskiej Pradze Północ. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nożownik w galerii handlowej
fot. KSP Warszawa

Do zdarzenia doszło w piątek w jednej z drogerii przy ul. Targowej na Pradze-Północ. - Informacja o rannym pracowniku ochrony dotarła do policjantów, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu. Mundurowi zatrzymali agresywnego 22-latka. Ranny pracownik ochrony trafił do szpitala - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że obywatel Gruzji został przyłapany na kradzieży perfum o wartości 180 złotych. Ucieczkę ze sklepu udaremnił mu pracownik ochrony. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 22-latek wyjął nóż i zranił ochroniarza w brzuch - wyjaśniła komisarz.

Warszawa. Nożownik w drogerii

Wskazała, że policjanci po kontakcie z personelem szpitala ustalili, że obrażenia ciała, jakich doznał pracownik drogerii, całe szczęście nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. - Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie - dodała.

Zatrzymany 22-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w zbiegu z uszkodzeniem ciała 49-latka i narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

- Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie tymczasowym - dodała prokurator. Może mu grozić do 10 lat więzienia. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Figaj

Logo radiozet Dzieje się