Tragiczny finał pożaru. Spłonął budynek. Nie żyje jedna osoba

02.03.2023 23:05

W czwartek wieczorem na warszawskim Mokotowie spłonął budynek przy Pejzażowej. Strażacy poinformowali, że z budynku wyniesiono zwłoki mężczyzny. Akcja gaśnicza wciąż trwa. Na miejsce dotarły też inne służby.

Warszawa
fot. Paweł Wodzyński/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło w czwartek wieczorem na warszawskim Mokotowie. - Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godz. 21 - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową kpt. Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej.

Pożar na Mokotowie. Nie żyje mężczyzna

Wyjaśnił, że ogniem zajął się parterowy budynek z drewnianym dachem w rejonie ogródków działkowych przy końcu ulicy Pejzażowej. - Po wstępnym stłumieniu pożaru z budynku wydobyto jedną osobę. Mężczyzna nie zdradzał oznak życia - powiedział oficer dyżurny PSP. Według nieoficjalnych ustaleń TVN Warszawa zmarły miał 50 lat.

Na miejscu działają też inne służby. Ustalenie przyczyn pożaru będzie możliwe dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej. - Nadal trwa jeszcze akcja dogaszania. Dym jeszcze unosi się z dachu, gdzie znajduje się zarzewie ognia. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej - relacjonował reporter TVN Warszawa Artur Węgrzynowicz.

- Ze względu na skomplikowaną konstrukcję dachową i konieczność prac rozbiórkowych akcja jeszcze potrwa - poinformował ok. godz. 22 w czwartek kpt. Skrzypa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa