Wypadek karetki na Puławskiej. Zderzyła się z dwoma samochodami, jedna osoba zmarła

03.02.2023 14:08

Dwa samochody i karetka zderzyły się około godz. 13 na ulicy Puławskiej w Warszawie. Jedna osoba jest ciężko ranna. Później policja przekazała, że jedna osoba zmarła. W rejonie wypadku tworzą się olbrzymie korki, autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy.

Wypadek na ul. Puławskiej w Warszawie
fot. Facebook/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie

Wypadek zdarzył się w piątek na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Mysikrólika. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i karetka.

- Po godz. 13 doszło do zderzenia  trzech pojazdów: karetki  pogotowia, renaulta i fiata. Kierowca renaulta był reanimowany i został przetransportowany do szpitala. W tej chwili przy ul. Puławskiej są bardzo duże utrudnienia - poinformowała Magdalena Wersocka ze stołecznej policji. Wieczorem podano, że w szpitalu zmarł 82-letni kierowca.

Wypadek przy ul. Puławskiej. Zderzyła się karetka i dwa auta osobowe

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter TVN Warszawa, karetka jechała na sygnale. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przyczynę wypadku. Wersocka przekazała, że kierowcy byli trzeźwi.

Ulica Puławska jest zablokowana w obu kierunkach, w rejonie wypadku tworzą się olbrzymie korki. Policja kieruje ruchem na skrzyżowaniach.

Autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy. "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie ulic Puławska/Mysikrólika > Piaseczno  trwają utrudnienia w kursowaniu linii 709,727,739. Możliwe opóźnienia kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. 

RadioZET.pl/TVN Warszawa/PAP