Obserwuj w Google News

Gejowskie orgie i kokaina w watykańskim pałacu. Tak żył współpracownik papieża Franciszka

Redakcja
2 min. czytania
02.07.2017 13:53
Zareaguj Reakcja

Budynek dawnej Świętej Inkwizycji, a w nim imprezy dla gejów. Włoska żandarmeria znalazła w apartamencie jednego z duchownych narkotyki. Sprawę opisał w mediach społecznościowych Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN24. 

Gejowskie orgie i kokaina w watykańskim pałacu. Tak żył współpracownik papieża Franciszka
fot. PAP
Kardynał Mueller: biskup musi zachęcać ofiary do zgłaszania pedofilii

Żandarmeria dokonała przeszukań w budynku watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary. W jednym z apartamentów wysokiego rangą sekretarza i jednocześnie najbliższego współpracownika papieża Franciszka, znaleziono torebkę z kokainą. Duchowny przyznał, że zażywał ją podczas homoseksualnych orgii.

Czas refleksji w zakonie

Uzależnienie papieskiego współpracownika było na tyle duże, że postanowiono odesłać go na odwyk do rzymskiej kliniki. W tym czasie watykańscy urzędnicy dyskutowali, co zrobić z kłopotliwą i zawstydzającą sprawą. 

''Po kilku tygodniach postanowiono, by nie powracał do Watykanu i wysłano go do klasztoru na okres refleksji i reedukacji. Niestety, tym klasztorem okazała się stolica świętego Benedykta, Patrona Europy, czyli klasztor na Monte Cassino'' - opisuje Pałasiński.

Kościół debatuje ws. zmiany wytycznych dotyczących księży pedofilów

Kilkanaście miesięcy później klasztorem wstrząsnęła afera. Jego opat Pietro Vittorelli przeznaczał pieniądze zebrane na cele charytatywne na wycieczki zagraniczne. Podróżując po całym świecie szukał towarzystwa młodych mężczyzn.

''Oczywiście, media włoskie zadają teraz różne niewygodne pytania: dlaczego ta afera była ukrywana przed papieżem przez dwa miesiące? Dlaczego Bardzo Ważny Monsignore, którego sekretarz był kokainomanem i aktywnym gejem, wykorzystującym pomieszczenia kurialne do orgietek, w ogóle „niczego nie zauważył”, mimo że, jak oświadczył, „często pracowali razem do późna” - zastanawia się dziennikarz TVN24. 

Stanowcza reakcja papieża

Gdy szokujące informacje ujrzały światło dzienne, papież Franciszek podjął realne działania. Usunął z Kongregacji Doktryny Wiary dotychczasowego prefekta - kardynała Gerharda Ludwiga Mullera. Jego następcą został hiszpański jezuita Luis Ladari Ferrer. 

RadioZET.pl/DG