Obserwuj w Google News

Ciało noworodka na wysypisku śmieci. "Zostało znalezione w worku"

1 min. czytania
12.03.2021 19:02
Zareaguj Reakcja

Ciało noworodka znaleziono na wysypisku śmieci w Łężycach w gminie Wejherowo. Na miejscu pracuje już prokurator i policja. Jak ustaliła wstępnie biegła, zgon dziecka mógł nastąpić od doby do trzech dni wstecz.

ciało noworodka na wysypisku
fot. PIOTR JEDZURA /REPORTER

Ciało noworodka znalezione w zakładzie utylizacyjnym w Łężycach w gminie Wejherowo. Według nieoficjalnych informacji Radia Gdańsk, "to chłopiec, prawdopodobnie wcześniak". Ciało zostało znalezione przez pracowników wysypiska.

Jak z kolei podaje portal "Wejherowo Nasze Miasto", "ciało zostało znalezione w worku, na taśmie do sortowania odpadów". - Potwierdzam, że prokurator został powiadomiony o ujawnieniu zwłok. Udał się na miejsce - powiedziała w rozmowie z portalem Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Redakcja poleca

"Charakter stwierdzonych obrażeń ustali sekcja zwłok. Jej przedmiotem będzie też stwierdzenie czy noworodek urodził się żywy czy martwy" - przekazała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Trwają poszukiwania matki noworodka. Osoby, które widziały kobietę, która była ostatnio w ciąży, a nie ma dziecka, proszone są o zgłaszanie się do organów ścigania. Jak ustaliła wstępnie biegła, zgon dziecka mógł nastąpić od doby do trzech dni wstecz.

RadioZET.pl/ Wejherowo Nasze Miasto/ Radio Gdańsk/ PAP