,

Placówki opieki społecznej wracają od 25 maja. "Umożliwiamy, nie nakazujemy"

20.05.2020 11:45

Już za kilka dni wznowią działalność placówki wsparcia dziennego - domy i kluby seniora, domy pomocy, czy warsztaty terapii zajęciowej – przekazał PAP wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Wdówik.

Rząd
fot. Radio ZET

Epidemia koronawirusa zamroziła funkcjonowanie placówek wsparcia dziennego, ale też domów seniora, czy warsztatów terapii zajęciowej. Rząd przygotowuje się do ponownego uruchomienia placówek.

O tym, że ta gałąź działalności społecznej będzie odmrażana w najbliższym czasie, powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceminister pracy.

Opieka społeczna wróci jeszcze w maju

Powoli wracamy do nowej normalności w dobie epidemii koronawirusa. Przed nami kolejny etap – umożliwienie otwarcia placówek dziennego pobytu

– powiedział wiceminister Wdówik.

loader

Zobacz także

Wdówik powiedział PAP, że od 25 maja działalność będą mogły wznowić placówki wsparcia dziennego, dzienne domy i kluby seniora, domy pomocy, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, a także warsztaty terapii zajęciowej i podmioty zatrudnienia socjalnego.

Tak jak w przypadku otwarcia instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi – umożliwiamy otwarcie placówek, a nie nakazujemy. Różne placówki mogą potrzebować mniej lub więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia działalności i spełnienie wszystkich rekomendacji

– zaznaczył.

Właściwe decyzje w ich sprawie będą zależeć od sytuacji epidemiologicznej w rejonach. Kropkę nad i mają postawić wojewodowie.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się