Obserwuj w Google News

Wójt gminy Tarnowiec zmarł nagle podczas pracy w urzędzie. "Spoczywaj w pokoju"

1 min. czytania
28.09.2022 14:07
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 53-letni wójt gminy Tarnowiec (woj. podkarpackie) Wiktor Barański. Wcześniej zastąpił na tym stanowisku Jana Czubika, który zmarł podczas swojej kadencji.

Wiktor Barański
fot. Facebook.com/Gmina.Tarnowiec

Wiktor Barański nie żyje. 53-letni wójt Tarnowca zmarł nagle podczas pracy w urzędzie - informują lokalne media. Tragiczną wiadomość przekazano m.in. na profilu facebookowym Urzędu Gminy Tarnowiec.

Wiktor Barański nie żyje. Wójt gminy Tarnowiec zmarł nagle

Barański przez lata był związany z urzędem w Tarnowcu, gdzie był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz zastępcą poprzedniego wójta Jana Czubika. To właśnie jego zastąpił w czerwcu zeszłego roku, wygrywając wybory uzupełniające w pierwszej turze.

Redakcja poleca

Na stronie Urzędu Gminy Tarnowiec przekazano, że w środę urząd jest nieczynny. Odwołano także zaplanowaną na dziś sesję rady gminy. Tymczasowego zarządcę gminy do czasu przeprowadzenia wyborów powoła premier Mateusz Morawiecki.

Jak podaje portal jaslo.naszemiasto.pl, Wiktor Barański mieszkał w Dobrucowej i nigdy nie założył rodziny. Był bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Pełnił m.in. funkcję prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu. Druhowie pożegnali "bliskiego przyjaciela" na swoim profilu na Facebooku. Wójt uwielbiał lotnictwo i górskie wędrówki.

To kolejna śmierć gospodarza gminy Tarnowiec. Poprzednik Barańskiego Jan Czubik zmarł w 2020 r. w trakcie kadencji po przegranej walce z chorobą w wieku 72 lat. Z kolei w 2009 roku w wieku 62 lat zmarł po ciężkiej chorobie Krzysztof Szajnicki.

RadioZET.pl/jaslo.naszemiasto.pl/jaslo4u.pl