Obserwuj w Google News

TIR staranował samochody osobowe na S1. Jedna osoba nie żyje

1 min. czytania
30.10.2019 08:33
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek na trasie S1 w Mierzęcicach. W wyniku zderzenia ciężarówki i dwóch aut osobowych zginęła jedna osoba. Policja wyznaczyła objazd.

Policja
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policja ustala obecnie okoliczności wypadku. Oprócz auta kierowanego przez ofiarę, w zderzeniu, do którego doszło w miejscowości Mierzęcice, uczestniczył też TIR oraz osobowy Opel Astra. Nie ma innych poszkodowanych.

Jak podaje „Dziennik Zachodni”, według wstępnych ustaleń śledczych, „kierowca TIRa miał zjechać na przeciwległy pas ruchu i staranować samochody osobowe”. Do tragedii mogły przyczynić się trudne warunki atmosferyczne. W środowy poranek nad województwem śląskim unosiła się mgła.

Ofiara śmiertelna to kobieta w wieku około 40 lat, kierująca samochodem Kia Sportage. - oficer prasowy policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki.

Droga S1 została zablokowana w obu kierunkach na odcinku łączącym węzeł drogowy w Podwarpiu z portem lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin – służby muszą przeprowadzić szczegółowe oględziny, z udziałem prokuratora, i usunąć z drogi uszkodzone auta.

– Wyznaczony został objazd równoległą do trasy S1 drogą krajową nr 78 – poinformował kom. Łotocki. To tzw. stara droga do lotniska, łącząca Siewierz z Tarnowskimi Górami.

Tir zmiażdżył osobówkę na A4. Kierowca zatrzymał się na prawym pasie

Jak poinformował ok. siódmej rano dyżurny punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czas trwania utrudnień w Mierzęcicach szacowany jest na około dwie godziny.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni