Obserwuj w Google News

Wypadek w okolicach Zielonej Góry. Nie żyje co najmniej 1 osoba. W akcji śmigłowce LPR

1 min. czytania
13.09.2021 16:47
Zareaguj Reakcja

Wypadek na drodze z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego. Zderzył się autobus i samochód dostawczy. Według lokalnych mediów nie żyje co najmniej jedna osoba. W akcji ratunkowej brały udział śmigłowce LPR.

Wypadek koło Zielonej Góry
fot. Soft Light/Shutterstock (ilustracyjne), Newslubuski.pl/Facebook (screen)

Wypadek, który wydarzył się po południu w poniedziałek na drodze z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego, spowodował obrażenia u kilkudziesięciu osób. Większość rannych ma lekkie urazy. Według serwisu Gazetalubuska.pl, w wypadku brał udział autobus PKS Zielona Góra. Zderzył się on czołowo z samochodem dostawczym.

Nie żyje co najmniej jedna osoba. Chodzi o kierowcę autobusu. Wcześniej lokalne media informowały o co najmniej kilku ofiarach śmiertelnych. W akcji ratunkowej biorą udział śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ( LPR).

Wypadek w okolicach Zielonej Góry. Śmigłowce LPR w akcji

Po wypadku kierowcy zostali zakleszczeni wewnątrz pojazdów. Mężczyzna, który znajdował się za kierownicą dostawczaka, trafił do szpitala. Większość rannych ma obrażenia niezagrażające ich życiu. Ratownicy segregują rannych na miejscu akcji.

- Na miejscu jest pięć karetek i dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego - mówił Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, cytowany przez serwis GazetaLubuska.pl.

Droga krajowa nr 32 na odcinku przy granicy Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego jest zablokowana i według służb może być niedostępna dla kierowców przez kilka godzin. 

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Gazetalubuska.pl