Obserwuj w Google News

Zwłoki dziecka w kolejnej sortowni. Ujawniono ustalenia służb

Mikołaj Pietraszewski
2 min. czytania
04.10.2022 14:38
Zareaguj Reakcja

Zwłoki noworodka odnaleziono w sortowni przy miejskim składowisku odpadów w Zabrzu. Ciało zauważył jeden z pracowników. Policja i prokuratura starają się ustalić skąd zwłoki dziecka zostały przywiezione. Wkrótce powinna zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Zabrze
fot. Składowisko odpadów komunalnych w Zabrzu/MOSiR Zabrze

Ciało noworodka znaleziono w sobotę 1 października. Policja ani prokuratura nie informowały wcześniej o tej sprawie. Szczegóły przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Zabrze. Ciało noworodka w sortowni odpadów

- Tego dnia po godz. 9 otrzymaliśmy informację o znalezieniu zwłok noworodka w sortowni odpadów przy ul. Cmentarnej. Ciało zauważył jeden z pracowników podczas sortowania odpadów, które są tam regularnie przywożone - powiedział rzecznik.

Na miejsce pojechali policjanci, prokurator i lekarz, który formalnie stwierdził zgon dziecka. Wszystko wskazuje na to, że martwy noworodek został "przywieziony" wraz z odpadami z jednego z kilku miast, z których na wysypisko w Zabrzu regularnie przyjeżdża transport.

Redakcja poleca

Szef Prokuratury Rejonowej z Zabrzu Wojciech Czapczyński powiedział - także w rozmowie z PAP - że prokuratura od początku nadzoruje prowadzone w tej sprawie czynności. Wkrótce zostanie również przeprowadzona ich sekcja i prokuratorzy będą czekali na jej wyniki. Śledczy na razie nie ujawniają dodatkowych szczegółów, tłumacząc to dobrem postępowania.

To niestety kolejne tego typu makabryczne odkrycie w ostatnich latach. Pisaliśmy już m.in.  o zwłokach noworodka znalezionych w sortowni odzieży w Kielcach oraz o ciele, na które natrafiono w sortowni odpadów w Płońsku (woj. mazowieckie). W kwietniu zaś głośna była sprawa martwego dziecka, które znaleziono na śmietniku w Skwierzynie (woj. lubuskie).

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP