Obserwuj w Google News

Zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Jest komunikat

2 min. czytania
25.04.2021 22:54
Zareaguj Reakcja

Zakończyło się spotkanie przywódców Zjednoczonej Prawicy. "Wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili w niedzielę wieczorem na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie). Z ustaleń PAP wynika, że planowane są kolejne spotkania na szczycie.

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili w niedzielę wieczorem na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie).

Redakcja poleca

Spotkanie przywódców Zjednoczonej Prawicy. Jest komunikat

Do spotkania liderów PiS Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry doszło w niedzielę.

Wieczorem szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski oraz rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zamieścili na Twitterze jednobrzmiące komunikaty. "Po spotkaniu przywódców #ZjedniczonaPrawica (Zjednoczonej Prawicy - PAP) wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań ZP od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 21-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - napisali politycy.

Podczas niedzielnego spotkania rozmawiano też o ewentualnych przyspieszonych wyborach. Postanowiono, jak pisze Radosław Gruca z OKO.Press, że nie odbędą się one wcześniej niż w 2022 roku.

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy od miesięcy jest napięta. W ostatnich tygodniach doszło do kolejnych tarć, czego przejawem była m.in. decyzja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która odmówiła możliwości zatrzymania sędziego Igora Tulei.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Twitter