Obserwuj w Google News

Siedemnaście osób zatruło się na weselu. Nie żyje ojciec pana młodego

1 min. czytania
26.07.2019 08:47
Zareaguj Reakcja

17 osób trafiło do szpitali, a jedna zmarła po zatruciu salmonellą na weselu w powiecie niżańskim. Uroczystość odbyła się w jednym z lokali gastronomicznych. 

Siedemnaście osób zatruło się na weselu. Nie żyje ojciec pana młodego
fot. Shuttestock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Wesele w jedynym z lokali gastronomicznych w powiecie niżańskim odbyło się w sobotę, 20 lipca. Jak podaje portal echodnia.eu, na uroczystości serwowano potrawy z drobiu, sałatki z majonezem oraz ciasto. 

Zatrucie salmonellą na weselu. Nie żyje ojciec pana młodego

W niedzielę do szpitali w Nisku, Stalowej Woli, Mielcu i Łańcucie trafiło 17 gości weselnych. Ojciec pana młodego miał biegunkę. Do mężczyzny trzykrotnie przyjeżdżała karetka. W końcu został przetransportowany do szpitala. 71-latek zmarł w poniedziałek. 

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu był  zawał serca. Rodzina mężczyzny twierdzi, że było to następstwo zatrucia salmonellą.

Salmonella w kurczakach z Polski. Mięso w większości trafiło do restauracji

Prokuratura Rejonowa w Nisku oraz Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny zajęły się sprawą śmierci ojca pana młodego. Co ciekawe, dwa tygodnie temu w tym samym lokalu doszło do zatrucia salmonellą.

Lokal jest już w zasadzie unieruchomiony i będzie na pewno zamknięty. Jego otwarcie będzie ponownie możliwe po potwierdzeniu bezpieczeństwa prowadzonej działalności. To jest szereg procedur i dopilnujemy tego. - Maria Budkowska, powiatowy inspektor niżańskiego Sanepidu

RadioZET.pl/echodnia.eu