Obserwuj w Google News

Zawaliła się część budynku dawnej cukrowni. Strażacy przeszukują gruzy

1 min. czytania
12.07.2022 23:03
Zareaguj Reakcja

We wtorek wieczorem zawaliła się ściana budynku dawnej cukrowni w Głogowie (woj. dolnośląskie). Na miejscu pracują strażacy oraz druhowie ochotnicy. - Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeszukują miejsce "cegła po cegle". Skierowano też psy do przeszukania gruzowiska. Na ten moment nie wskazały one żadnych osób - relacjonował dla Radia ZET Tomasz Michalski ze straży pożarnej w Głogowie.

Zawaliła się część b. cukrowni. Strażacy przeszukują gruzy
fot. DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE, zdj. ilustracyjne

Zawaliła się ściana budynku po byłej cukrowni przy ulicy Rudnowskiej w Głogowie. Strażacy przyjechali na miejsce około godz. 20. 

- Na miejsce zostały skierowane duże siły i środki (straży) z terenu powiatu głogowskiego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeszukują miejsce "cegła po cegle". Skierowano też psy do przeszukania gruzowiska. Na ten moment nie wskazały one żadnych osób" - relacjonował dla Radia ZET kapitan Tomasz Michalski ze straży pożarnej w Głogowie

Zawaliła część budynku dawnej cukrowni. Strażacy przeszukują gruzy

- Mamy informację od policji, że odnalazły się trzy osoby, które przebywały (w pobliżu, przyp.) w miejscu zdarzenia. Zastano ich rowery i plecaki - dodał Tomasz Michalski.

Lokalne media podały, że w hali, w której doszło do zawalenia się pieca, stoją dwa rowery i lewarek. "To pozostałości po osobach, które dziś cięły w tym miejscu złom. Policja ustaliła już i zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy wyszli cało z cukrowni. Służby sprawdzają dalej gruzowisko" - relacjonował serwis Glogow.naszemiasto.pl.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Glogow.naszemiasto.pl/PTR