Obserwuj w Google News

Możliwa zmiana terminów ferii zimowych? Minister edukacji odpowiada

2 min. czytania
10.01.2022 08:15
Zareaguj Reakcja

Powrót uczniów do szkół - zgodnie z planem MEiN - rozpoczął się 10 stycznia. Resort wskazuje, że organizacja pracy w szkołach i w placówkach oświatowych powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. 15 stycznia rusza pierwsza tura ferii zimowych. Minister edukacji zapewnia, że terminy ferii nie ulegną zmianie.

Powrót do szkół, nauka zdalna
fot. Piotr Molecki/East News

Nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki została wprowadzona na okres od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 roku. Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie objęło placówek wychowania przedszkolnego: przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego i punktów przedszkolnych.

W poniedziałek 10 stycznia do szkół wraca ponad 4,5 mln uczniów. – Apeluję do rodziców o obserwowanie dzieci, czy nie mają infekcji – powiedział w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Powrót do szkół, ale nie na długo. Ruszają ferie zimowe 2022

Szef MEiN zaznaczył, że "na ten moment" nie jest przewidywana zmiana terminów ferii zimowych. – Wiemy, jaka jest sytuacja w poszczególnych krajach europejskich, jaka jest sytuacja we Włoszech, w Holandii, czy w Austrii. Wiemy, że Omikron się rozwija, więc będziemy to absolutnie na bieżąco obserwować. Ale w tym momencie możemy powiedzieć, że żadnych zmian w terminie ferii nie przewidujemy – powiedział.

Redakcja poleca

Dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach od 15 stycznia do 27 lutego:

  • od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego;
  • od 22 stycznia do 6 lutego z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego;
  • od 29 stycznia do 13 lutego uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego;
  • od 12 do 27 lutego uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

RadioZET.pl/PAP