Obserwuj w Google News

Żona Jacka Kurskiego dostanie pracę w TVP? Sensacyjne ustalenia mediów

1 min. czytania
05.09.2022 22:05
Zareaguj Reakcja

Mimo odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, liczba osób o tym nazwisku w publicznej telewizji pozostanie bez zmian. Okazuje się, że posadę otrzyma jego żona Joanna Kurska - wynika z ustaleń mediów. 

Joanna Kurska i Jacek Kurski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Według serwisu Press.pl Joanna Kurska ma zostać szefową zespołu “Pytania na śniadanie”. Pracę rozpocznie już we wtorek, 6 września.

Kurska pracowała już wcześniej w Telewizji Polskiej. W 2016 roku była dyrektorką programową i dyrektorką biura marketingu. Zrezygnowała po tym, jak jej partner został prezesem TVP. Wówczas telewizja w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że decyzję podjęto zgodnie z “najwyższym standardem etyki i profesjonalizmu”.

Redakcja poleca

Joanna Kurska wróci do TVP?

Po odejściu z telewizji Kurska na krótko została zatrudniona w państwowej spółce. W Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie objęła funkcję dyrektorki departamentu public relations. Później przeniosła się do Netii. Zanim Kurska trafiła do TVP, przez kilkanaście lat była związana z Polsatem.

Jacek Kurski w sierpniu w rozmowie z Pudelkiem zapowiedział, że powrót jego żony do telewizji publicznej jest możliwy pod jednym warunkiem. - Umówiliśmy się, że (wróci do telewizji – red.) wtedy, kiedy ja przestanę być prezesem telewizji. To jest straszna kara, być może przesadna, jaką sobie wyznaczyliśmy. Bo naprawdę, cóż jest winna moja żona, że się we mnie zakochała, a ja w niej? - powiedział Kurski.

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Zastąpić ma go Mateusz Matyszkowicz, dotychczasowy członek zarządu Telewizji Polskiej i były dyrektor TVP 1 i TVP Kultura.

RadioZET.pl/Press.pl/Pudelek.pl