Obserwuj w Google News

Zwłoki 6-miesięcznego dziecka w wannie z wodą. Zatrzymano trzy osoby

Bartłomiej Chudy
2 min. czytania
18.08.2022 15:55
Zareaguj Reakcja

W miejscowości Stare Strącze (woj. lubuskie) wezwani na miejsce interwencji policjanci ujawnili ciało 6-miesięcznego dziecka, które znajdowało się w wannie z wodą. W sprawie zatrzymano trzy osoby - rodziców oraz właściciela mieszkania, w którym doszło do koszmarnego odkrycia. Prokuratura wskazała prawdopodobną przyczynę śmierci niemowlęcia.

Zwłoki 6-miesięcznego dziecka w wannie w Starym Strączu
fot. Lukasz Solski/East News, zdj. ilustracyjne

Zwłoki 6-miesięcznego dziecka odkryto w środę 17 sierpnia w miejscowości Stare Strącze w powiecie wschowskim. Znajomy rodziny zadzwonił pod numer 112, mówiąc, że dziecko znajduje się w wannie i nie daje oznak życia.

Przybyli na miejsce ratownicy z pogotowia znaleźli dziecko w wannie z wodą. Niestety na ratunek było za późno. Lekarz mógł tylko stwierdzić zgon. Niedługo potem na miejsce przyjechała policja i prokurator.

Redakcja poleca

Stare Strącze. Ujawnili zwłoki 6-miesięcznego dziecka w wannie

- Do sprawy została zatrzymana matka i ojciec dziecka oraz ich znajomy - właściciel mieszkania, które wynajmują. To młodzi ludzie, matka dziecka ma 19 lat. Trwają ustalenia czy osoby opiekujące się dzieckiem były pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – powiedziała w czwartek Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Dodała, że w mieszkaniu zostały przeprowadzone oględziny i nadal trwają czynności procesowe. W wyniku wstępnych badań przeprowadzonych podczas sekcji zwłok jako prawdopodobną przyczynę zgonu wskazano utonięcie.

- Sprawa jest niejednoznaczna, a zeznania zatrzymanych niespójne. Z tego też powodu nie będziemy na razie udzielali informacji na temat poczynionych ustaleń – zaznaczyła prokurator.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Rynkiewicz