Obserwuj w Google News

Nie żyje 36-letni policjant. "Nigdy nie odmówił pomocy"

1 min. czytania
15.02.2023 07:57
Zareaguj Reakcja

Mł. asp. Artur Tomczak z Żabna (woj. małopolskie) nie żyje. Miał 36 lat. O śmierci kolegi z zespołu poinformowała tarnowska policja. Mężczyzna osierocił dwójkę dzieci.

Policjant Artur Tomczak nie żyje
fot. NewsLubuski/East News

Artur Tomczak z Żabna, młodszy aspirant, zmarł 14 lutego. Był funkcjonariuszem Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Żabnie, miejscowości położonej 17 km od Tarnowa. Zajmował stanowisko referenta.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj - 14 lutego br. zmarł nasz Kolega mł. asp. Artur Tomczak. Miał 36 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę" - przekazała komenda policji w Tarnowie.

Artur Tomczak nie żyje. Policjanta żegnają koledzy

"Jego śmierć jest ogromnym ciosem dla kochających Go najbliższych oraz wszystkich tych, którzy Go znali i cenili. Łącząc się z pogrążoną w żałobie rodziną, kondolencje składa Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Komisariatu Policji w Żabnie, a także policjanci i pracownicy Policji garnizonu tarnowskiego" - przekazano w komunikacie.

Tarnowska policja opublikowała czarno-białe zdjęcie. Pod smutną wiadomością pojawiło się wiele komentarzy z wyrazami współczucia. Jak podaje portal tarnow.naszemiasto.pl, Artur Tomczak pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci.

- To wielka strata dla policji i naszej jednostki. Był policjantem bardzo zaangażowanym w służbę, sumiennym, zdyscyplinowanym i koleżeńskim. Przyczynił się do zatrzymania wielu różnych sprawców przestępstw. Można było na nim zawsze polegać, nigdy nie odmówił pomocy - mówił w rozmowie z portalem komendant komisariatu policji w Żabnie Dominik Rzepecki.

Termin pogrzebu policjanta nie jest jeszcze znany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Tarnowska Policja/tarnow.naszemiasto.pl