Granat na komisariacie policji. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

02.02.2023 19:55

W czwartek w piwnicy komisariatu policji w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) znaleziono granat. Ewakuowanych zostało około 50 osób - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Chojna
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

- W pomieszczeniu piwnicznym pod podłogą znaleziono granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej - potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Jakub Kuźmowicz z gryfińskiej komendy. Jak informuje policja, niewybuch znajdował się pod podłogą jednego z pomieszczeń archiwalnych.

Chojna. Ewakuacja na policji. W piwnicy znaleziono granat

- Pracownica zauważyła jakiś przedmiot pod podłogą, w prześwicie między deskami. Zapadła decyzja, by tę podłogę lekko podnieść i wtedy ujawniono granat - tłumaczył funkcjonariusz.

Komendant komisariatu w związku z zaistniałą sytuacją zarządził natychmiastową ewakuację całego budynku. Powiadomione zostały służby, które po przybyciu na miejsce dokonały oględzin znalezionego przedmiotu.

"Okazało się, że jest to granat, ale nie posiada on zapalnika, w związku z czym nie było żadnego zagrożenia dla pracujących tam funkcjonariuszy i cywili" - poinformował Kuźmowicz. Ewakuowanych zostało około 50 osób, cała akcja trwała niecałe dwie godziny.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP