Obserwuj w Google News

Horror na osiedlu. 13-miesięczne dziecko ma pękniętą czaszkę

2 min. czytania
22.12.2022 11:18
Zareaguj Reakcja

Dramatyczne sceny rozegrały się pod blokiem w Częstochowie. Urazów głów, spowodowanych spadającym z dachu lodem, doznali ojciec i jego 13-miesięczne dziecko. Jego stan jest poważny, zdiagnozowano u niego pęknięcie czaszki. Sprawą zajęła się prokuratura.

karetka
fot. NewsLubuski/East News (zdj. ilustracyjne)

Ojciec z małym dzieckiem w środę wieczorem wychodzili z budynku przy al. Armii Krajowej w Częstochowie. Jak poinformowała Polską Agencję Prasową w czwartek podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji, wypadek wydarzył się przed wejściem do czteropiętrowego bloku w dzielnicy Tysiąclecie.

Częstochowa. Bryła lodu raniła mężczyznę i dziecko. Prokuratura bada sprawę

Ojciec wychodził z budynku z 13-miesięcznym dzieckiem w wózku. Gdy znaleźli się poza chroniącym wejście daszkiem, zostali uderzeni przez spadający z dachu lód. Oboje trafili do szpitala. Stan dziecka jest poważny, zdiagnozowano u niego m.in. pęknięcie czaszki. Policja podjęła czynności m.in. z zarządcą budynku – miejską spółką Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie.

Redakcja poleca

- Została powiadomiona prokuratura. Po konsultacji z prokuratorem sprawa będzie prowadzona w kierunku art. 160. Kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku zdrowia. Na razie jednak za wcześnie, by wskazywać winnego – musimy wykonać czynności procesowe i ustalić okoliczności. Te czynności prowadzimy – zapewniła podkomisarz Chyra-Giereś.

Strażacy z woj. śląskiego co roku apelują o wypełnianie obowiązku odśnieżania dachów, a także usuwania nawisów śnieżnych i lodowych. Poza zagrożeniem, jakie może powodować spadający z dachów śnieg i lód, ich zaleganie na dachach może nadmiernie obciążać konstrukcje, grożąc zawaleniem.

Właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów nie powinni dopuścić do sytuacji, która spowoduje zagrożenie dla przechodniów i poruszających się pojazdów. Gdy sople i nawisy śnieżne pojawią się na dachach budynków, takie miejsca powinny zostać zabezpieczone i oznakowane do czasu ich usunięcia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP