Czy w Wielkanoc można jeść mięso? O tym warto pamiętać
Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Celebrowane wówczas zmartwychwstanie symbolizuje radość i nadzieję. Zdarza się jednak, że wielu wiernych zastanawia się nad bardziej przyziemnymi kwestiami. Czy w Wielkanoc można jeść mięso? Wyjaśniamy.
Z tego artykułu dowiesz się:
- W które dni świąt wielkanocnych nie można jeść mięsa.
- Do czego zachęcają duchowni w Wielką Sobotę.
Czy w Wielkanoc można jeść mięso? Odpowiedź nie jest prosta
Święta wielkanocne są istotne dla chrześcijan na całym świecie. Przygotowania do tego czasu rozpoczynają się w Środę Popielcową, która otwiera czas oczekiwania i pokuty – Wielki Post, który tradycyjnie dobiega końca w Wielki Czwartek. Następne dni mają swoją własną specyfikę; wierni powinni wówczas uwzględnić zalecenia kościelne.
Czy w Wielkanoc można jeść mięso? O ile sprawa jest dość prosta w Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, to wiele osób szuka odpowiedzi na to pytanie w kontekście reszty świątecznego czasu. Wiernych zastanawia szczególnie Wielka Sobota. Warto pamiętać, że formalnie nie obowiązuje wtedy zakaz spożywania pokarmów mięsnych. Duchowni zachęcają jednak kontynuowanie wstrzemięźliwości aż do sobotniego wieczoru. Ma być to symbol oczekiwania na zmartwychwstanie.
Niedziela Wielkanocna nie wiąże się natomiast z tego typu zachętami ani formalnymi zakazami; to uroczysty dzień pełen radości. Wówczas można zatem ucztować. Tradycja nakazuje cieszyć się spożywanym, poświęconym wcześniej w ramach tzw. święconki pożywieniem, w tym mięsem (np. wędlinami lub często obecną na wielkanocnych stołach białą kiełbasą). Taka sama sytuacja dotyczy Poniedziałku Wielkanocnego.
Jedzenie na Wielkanoc. Co spożywają Polacy?
W polskiej tradycji wielkanocnej stół jest zapełniony aż po brzegi. Najbardziej popularnym pokarmem są zdecydowanie jajka – symbol życia. Na talerzach pojawiają się również wędliny, białe kiełbasy, pasztety i żurek (czasem zastępowany białym barszczem lub zupą chrzanową). Polacy chętnie jedzą też ciasta, takie jak sernik, mazurek, karpatka czy babka drożdżowa. Wiele osób przygotowuje na czas świętowania specjalnego baranka, formując go np. z cukru lub masła.
Źródło: Radio ZET/onet.pl/Kodeks Prawa Kanonicznego
Byłeś świadkiem czegoś niespodziewanego? Masz temat, którym powinniśmy się zająć?
Zgłoś sprawę przez Czerwony telefon Radia ZET