Obserwuj w Google News

Długi weekend i śmiertelne żniwo. Utonęło dwóch młodych mężczyzn

1 min. czytania
08.06.2023 21:40
Zareaguj Reakcja

Służby poinformowały o dwóch osobach, które utonęły w pierwszy dzień długiego czerwcowego weekendu. Ofiary wody to 28 i 19-latek. Służby apelują o ostrożność i roztropność podczas wypoczynku nad wodą.

Dwie osoby utonęły
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News (zdj. ilustracyjne)

Ruszył sezon wakacyjnego relaksu, niestety piękne chwile mogą szybko zamienić się w prawdziwy horror, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi woda. W czwartek, pierwszy dzień długiego czerwcowego weekendu służby poinformowały o dwóch utonięciach. Życie stracił 28 i 19-latek.

Dramat w woj. pomorskim. Nie żyje 28-latek

Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło w Jeziorze Otomińskim w powiecie gdańskim (woj. pomorskie). Rzeczniczka tamtejszej komendy wojewódzkiej policji podkom. Karina Kamińska poinformowała, że "zgłoszenie wpłynęło około godziny 17 w czwartek". - Z wody mężczyznę wyciągnęli strażacy. Długa reanimacja zakończyła się niepowodzeniem - dodała. 

Na miejscu pracowali policjanci, lekarz sądowy i prokurator, którzy będą ustalali okoliczności wypadku. - Apelujemy o rozwagę nad wodą, nieprzecenianie swoich umiejętności, niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i o kąpanie się tylko w miejscach dozwolonych - dodała Kamińska.

Redakcja poleca

Warmińsko-mazurskie. 19-latek utonął w jeziorze

Drugi dramat rozegrał się w jeziorze Hartowieckim (woj. warmińsko-mazurskie). Jak podaje Polska Agencja Prasowa "W czwartek po południu służby zostały zaalarmowane, że w jeziorze poszukiwany jest młody mężczyzna. Szukali go m.in. strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej".

Niestety, policja przekazała tragiczne wieści. Z jeziora wyłowiono ciało, a mimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Policja dodała, że zmarły to 19-latek, który przyjechał nad jezioro z trzema kolegami - to oni zaalarmowali służby.

RadioZET.pl