Obserwuj w Google News

Wielki pożar galerii handlowej w Ełku. Dach spłonął momentalnie

1 min. czytania
12.04.2023 06:36
Zareaguj Reakcja

W nocy strażacy ugasili pożar dachu galerii handlowej w Ełku, który wybuchł we wtorek 11 kwietnia wieczorem – podała warmińsko-mazurska straż pożarna. Według policji nie ma informacji, by ktoś ucierpiał w tym pożarze.

Pożar galerii handlowej w Ełku
fot. Facebook.com/Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz

Pożar galerii handlowej w Ełku we wtorek, kilkanaście minut po godzinie 22. Ogień objął dach o wymiarach 75 na 15 metrów. Do akcji gaśniczej skierowano strażaków z dwóch powiatów i grupę operacyjną komendanta wojewódzkiego PSP.

Ełk. Pożar dachu galerii handlowej opanowany

Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański poinformował krótko po północy, że pożar w galerii handlowej przy ulicy Mickiewicza jest już opanowany i trwa dogaszanie. – Spaleniu uległ dach budynku, pożar nie przedostał się na niższe kondygnacje – wyjaśnił. – Na tę chwilę nie mamy informacji, żeby jakaś osoba została poszkodowana w tym pożarze – przekazała mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Do pożaru odniósł się w nocy w mediach społecznościowych prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. – W budynku nikogo nie było – napisał. Jak relacjonował, "dach spłonął momentalnie w niecałe pół godziny, pomimo szybkiej akcji straży". Prezydent Andrukiewicz przypomniał, że wcześniej w tym miejscu mieścił się szpital. Po zrewitalizowaniu budynek przeznaczono na galerię handlową.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP