,

Fatalny finał erotycznych igraszek w sieci. Gorzko tego pożałował

27.03.2023 21:06

Miały być erotyczne uniesienia w sieci, skończyło się wizytą na komendzie policji. Mieszkaniec Ostrołęki dał się namówić nowo poznanej przez internet kobiecie na wysłanie intymnego zdjęcia. Krótko potem zaczął być przez nią szantażowany.

Policja
fot. Shutterstock

Kilka dni temu policjanci z Ostrołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowym. – Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że w sieci nawiązał kontakt z atrakcyjną kobietą, której dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. Krótko po tym nowo poznana kobieta zaczęła go szantażować, żądając od niego pieniędzy – zrelacjonował rzecznik komendy kom. Tomasz Żerański.

Ostrołęka. Wysłał intymne zdjęcie. Padł ofiara szantażystki

To kolejny przypadek internetowego szantażu, o którym ostrołęcka policja informowała w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2022 roku inny mężczyzna skuszony erotyczną propozycją padł ofiarą internetowej szantażystki. Kobieta zaprezentowała mu swoje nagie wdzięki na czacie wideo, a gdy on zrobił to samo, zagroziła, że umieści film w internecie i "zamieni jego życie w piekło", jeśli nie dostanie pieniędzy.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec nowo poznanych osób. – Wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia bądź filmy, nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera lub telefonu. Pamiętajmy także o tym, że internet "nie zapomina" – przestrzegł policjant.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się