,

Remont w ramach wolontariatu parafialnego. Dwie osoby zginęły w kościele

02.12.2022 14:53

Dwie ofiary tragicznego wypadku w kościele w Gdańsku remontowały jego dach w ramach wolontariatu parafialnego – ustaliło Radio ZET. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdza również, że nadzór nie był poinformowany o pracach toczących się w kościele przy ulicy Kaplicznej w dzielnicy Jelitkowo.

Kościół w Gdańsku-Jelitkowie
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Jak pisaliśmy na RadioZET.pl, do tragedii podczas renowacji gdańskiego kościoła doszło w sobotę 26 listopada po południu. Mężczyźni w wieku 57 i 67 lat byli w trakcie remontu poddasza, gdy jego konstrukcja zerwała się pod ich ciężarem. Obaj nie przeżyli upadku z kilkunastu metrów.

Gdańsk. Nowe fakty ws. wypadku podczas renowacji kościoła

Prowadząca sprawę gdańska prokuratura nie chce udzielać informacji ani na temat tego, kim byli mężczyźni określani początkowo jako "robotnicy", ani o wynikach sekcji zwłok. Z kolei Państwowa Inspekcja Pracy nie jest w stanie określić, czy istniał jakikolwiek stosunek pracy między mężczyznami a parafią i zamierza badać sprawę przez najbliższych kilka tygodni.

– Być może była zawarta jakaś ustna umowa, musimy to sprawdzić – usłyszał reporter Radia ZET Maciej Bąk w gdańskim inspektoracie PIP.

Jak ustaliło Radio ZET, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku prowadzi obecnie postępowanie administracyjne w sprawie robót budowlanych wykonywanych w kościele. Bada też stan techniczny budynku przy ul. Kaplicznej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się