Obserwuj w Google News

Trzy osoby wypadły z łódki. Akcja ratunkowa na jeziorze

PAP
1 min. czytania
30.04.2023 16:11
Zareaguj Reakcja

Akcja ratunkowa na jeziorze Skarlińskim w powiecie nowomiejskim (woj. warmińsko-mazurskie). Doszło tam do wywrotki łodzi wiosłowej z trzema osobami. - Dwie osoby podjęto z wody, trwają poszukiwania trzeciej - poinformował PAP w niedzielę rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Grzegorz Różański.

Jezioro Skarlińskie
fot. @KWPSPOlsztyn/Twitter

Jak podają strażacy, o godz. 12:19 w niedzielę otrzymali zgłoszenie o wywróconej łodzi i dryfujących na powierzchni wody dwóch osobach. Na miejsce skierowano Specjalistyczą Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Iławy. Dwie osoby zostały podjęte z wody. Jedna jest przytomna, druga jest reanimowana. Trzecia jest poszukiwana - podali strażacy.

Jezioro Skarlińskie. Wywróciła się łódzka z trzema mężczyznami

Nurkowie ze strażackiej grupy ratownictwa wodno-nurkowego będą schodzić pod wodę i poszukiwać zaginionej osoby. Na miejsce jedzie specjalistyczna grupa z sonarem z Olsztyna, by wspomóc strażaków na miejscu.

Rzeczniczka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim asp. Ludmiła Mroczkowska potwierdziła PAP, że na łodzi wiosłowej byli trzej mężczyźni. Według serwisu Gazetaolsztynska.pl jeden z zaginionych mężczyzn utonął. Jednak tej informacji nie potwierdziły służby.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Libudzka