,

Karolina Pacholec nie żyje. Miała 34 lata. "Walczyła do końca"

23.03.2023 12:25

Karolina Pacholec, zastępczyni kierownika Mazowieckiego Konserwatora Zabytków w Płocku, nie żyje. 34-latka zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. "Walczyła do końca. Oby zawsze pozostała w naszej pamięci" — czytamy w pożegnalnym wpisie.

Karolina Pacholec
fot. Shutterstock, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

Smutną wiadomość o śmierci Karoliny Pacholec przekazał w mediach społecznościowych prof. Jakub Lewicki, mazowiecki konserwator zabytków. Kobieta zmarła w niedzielę 19 marca po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 34 lata.

Płock. Nie żyje Karolina Pacholec

Karolina Pacholec pracowała w urzędzie Mazowieckiego Konserwatora Zabytków od 2014 roku. Przez lata pełniła funkcję zastępcy kierownika delegatury w Płocku. "Była osobą, która poświęcała się swojej pracy bez reszty i czerpała z niej dużo satysfakcji. Dbała o nasze wspólne dziedzictwo całą sobą" — napisano w nekrologu.

"Była ciepła, serdeczna i pełna oddania. Każdy dzień pracy jako konserwator zabytków był dla niej radością. Była powszechnie lubiana i ceniona. Szanowali ją wszyscy: koledzy z urzędu, ale przede wszystkim nasi klienci. Przez wiele lat dała się poznać jako osoba niezwykle życzliwa, uśmiechniętą a przede wszystkim bardzo kompetentna. [...] Walczyła do końca. Oby zawsze pozostała w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju" — czytamy w pożegnalnym wpisie opublikowanym przez prof. Lewickiego.

Pogrzeb Karoliny Pacholec odbędzie się 25 marca 2023 roku i rozpocznie się o godzinie 11:00 w Katedrze Płockiej - Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Płocku. Ciało 34-latki spocznie na cmentarzu parafialnym w Goleszynie. Rodzina zmarłej apeluje przed pogrzebem o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas uroczystości wolontariusze Płockiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom ARKA będą zbierać datki na zwierzęta wolno żyjące, którymi przez lata opiekowała się Karolina.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się