,

Ogromny huk i pobojowisko. "Sprawcą" niepozorny kosmetyk. Służby w szoku

26.05.2023 12:40

Eksplozja w jednym z mieszkań obudziła mieszkańców kołobrzeskiego osiedla. W wyniku wybuchu wyleciało okno z futryną. Na szczęście lokatorce nic się nie stało, ale zniszczenia w lokalu zamieszkiwanym przez 70-latkę są ogromne. Okazało się, że za wybuch odpowiedzialny był... suchy szampon.

straż pożarna
fot. KPPSP w Kołobrzegu

Do groźnego incydentu doszło w czwartek przed godz. 4 nad ranem. W mieszkaniu przy ulicy Grochowskiej w Kołobrzegu eksplodował suchy szampon w spreju. Fala uderzeniowa była na tyle silna, że okno razem z futryną wyleciało na trawnik na zewnątrz budynku, a potłuczone szkło uszkodziło zaparkowane nieopodal samochody. O zdarzeniu służby poinformował mieszkaniec osiedla, który usłyszał huk.

Kołobrzeg. Suchy szampon wybuchł w mieszkaniu. Lokatorka spała

Oczom strażaków ukazał się straszny widok. - Zastęp, który przyjechał na miejsce, zastał powybijane szyby, dużo szkła na zewnątrz. Jedno okno wraz z futryną wyleciało na zewnątrz budynku. Po rozpoznaniu okazało się, że doszło do wybuchu areozolu - poinformował Polsat News rzecznik PSP w Kołobrzegu st. kpt. Krzysztof Azierski.

Z informacji strażaków wynika, że eksplozja nastąpiła z powodu zapalonej świeczki. Doprowadziła ona do przegrzania się opakowania z suchym szamponem. — Z relacji mieszkanki tego lokalu wynika, że zapaliła ona świeczkę, aby się trochę ogrzać. Na szczęście w momencie wybuchu pani spała w łóżku pod kołdrą, więc nic się jej nie stało - przekazał "Faktowi" Krzysztof Azierski.

Nieco inną wersję wydarzeń podają członkowie rodziny. Okazuje się, że świeca paliła się u 70-letniej mieszkanki dlatego, że jest ona osobą bardzo religijną. Niestety, płomień nagle zaczął ogrzewać stojący w pobliżu pojemnik z suchym szamponem. — Okazuje się, że wszyscy mamy w domu bomby — podsumował jeden z mężczyzn. Siła uderzeniowa była tak duża, że wybiła dziurę w suficie. Straty w mieszkaniu 70-latki są ogromne.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polsat News/"Fakt"

Logo radiozet Dzieje się