,

Na parterze domu wybuchł pożar. Nie żyje 30-latka, wśród rannych dwoje dzieci

25.03.2023 11:21

30-letnia kobieta zginęła, a cztery inne osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ranne w pożarze domu w Kozłówku na Podkarpaciu - poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Pożar
fot. KP PSP Strzyżów

Do pożaru doszło w piątek w nocy, przed godz. 23, w miejscowości Kozłówek niedaleko Strzyżowa (woj. podkarpackie). Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, w momencie przybycia na miejsce strażaków, ogniem objęty był parter domu.

Kozłówek. Pożar domu. Nie żyje 30-letnia kobieta

- Równocześnie z gaszeniem domu strażacy przeszukiwali dom. Z parteru ewakuowali 68-letniego mężczyznę, któremu udzielili pomocy medycznej. Z piętra domu ewakuowali cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat - poinformował.

Dodał, że "dwie osoby dorosłe, które znajdowały się na piętrze, były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych". - Niestety, nie udało się uratować życia 30-letniej kobiety - zaznaczył Betleja. Pozostali mieszkańcy domu zostali zabrani do szpitala. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone w wyniku śledztwa.

W mediach społecznościowych - na profilu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie - opublikowano zdjęcia z miejsca zdarzenia.

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 500 pożarów w domach i mieszkaniach. W tych pożarach dziewięć osób zginęło, a 27 trafiło do szpitali. - Apelujemy o ostrożność, sprawdźmy przewody kominowe. Najlepszym sposobem na ostrzeżenie przed pożarem jest zainstalowanie czujki dymu - przyznał rzecznik.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

Logo radiozet Dzieje się