Uciekli po śmiertelnym potrąceniu kobiety na chodniku. Szokujące doniesienia
16-latek siedział za kierownicą skody, która potrąciła 51-letnią kobietę na ulicy Kapelanka w Krakowie. Wraz z 26-letnim pasażerem nie pomogli ofierze i uciekli z miejsca wypadku.

Do wypadku na ulicy Kapelanka w Krakowie doszło 2 grudnia o poranku. Służby poszukiwały w sprawie dwóch osób - 26-latka i 16-latka. Uciekli oni z miejsca zdarzenia. Zostali złapani niedługo później.
"Kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ulicą Kapelanka od strony ulicy Monte Cassino, utracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Samochód uderzył następnie w pobliski budynek. Dwie osoby wysiadły z pojazdu i oddaliły się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie" – relacjonowali policjanci z Krakowa.
Kraków. Uciekli po śmiertelnym potrąceniu kobiety. Nowe fakty
Niestety, pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia życia 51-latki nie udało się uratować. Policja rozpoczęła pilne poszukiwania sprawców wypadku. Po półtorej godziny mundurowi z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali nieopodal miejsca wypadku dwie osoby: 16-latka oraz 26-letniego mężczyznę.
"W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 16-latek. Natomiast zachowanie w trakcie jazdy starszego z mężczyzn, przyczyniło się bezpośrednio do zjechania z jezdni samochodu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego" – przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto 16-latek poniesie odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd aresztował 26-latka na trzy miesiące, a o losie nastolatka zdecydował sąd rodzinny. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w schronisku dla nieletnich.
Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduje karę więzienia od 6 miesięcy do ośmiu lat. Za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej bez wymaganych uprawnień kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.