Obserwuj w Google News

Uciekli po śmiertelnym potrąceniu kobiety na chodniku. Szokujące doniesienia

2 min. czytania
06.12.2022 19:18
Zareaguj Reakcja

16-latek siedział za kierownicą skody, która potrąciła 51-letnią kobietę na ulicy Kapelanka w Krakowie. Wraz z 26-letnim pasażerem nie pomogli ofierze i uciekli z miejsca wypadku.

16-latek potrącił śmiertelnie kobietę
fot. Marek BAZAK/East News, screen KWP w Krakowie

Do wypadku na ulicy Kapelanka w Krakowie doszło 2 grudnia o poranku. Służby poszukiwały w sprawie dwóch osób - 26-latka i 16-latka. Uciekli oni z miejsca zdarzenia. Zostali złapani niedługo później.

"Kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ulicą Kapelanka od strony ulicy Monte Cassino, utracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Samochód uderzył następnie w pobliski budynek. Dwie osoby wysiadły z pojazdu i oddaliły się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie" – relacjonowali policjanci z Krakowa.

Kraków. Uciekli po śmiertelnym potrąceniu kobiety. Nowe fakty

Niestety, pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia życia 51-latki nie udało się uratować. Policja rozpoczęła pilne poszukiwania sprawców wypadku. Po półtorej godziny mundurowi z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali nieopodal miejsca wypadku dwie osoby: 16-latka oraz 26-letniego mężczyznę.

Redakcja poleca

"W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 16-latek. Natomiast zachowanie w trakcie jazdy starszego z mężczyzn, przyczyniło się bezpośrednio do zjechania z jezdni samochodu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego" – przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto 16-latek poniesie odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd aresztował 26-latka na trzy miesiące, a o losie nastolatka zdecydował sąd rodzinny. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w schronisku dla nieletnich.

Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduje karę więzienia od 6 miesięcy do ośmiu lat. Za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej bez wymaganych uprawnień kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KWP w Krakowie