Obserwuj w Google News

Dantejskie sceny na przystanku. Policja szuka trzech mężczyzn

1 min. czytania
24.01.2023 21:59
Zareaguj Reakcja

Policja szuka sprawców pobicia kontrolera w komunikacji miejskiej w Krakowie. Do incydentu doszło 7 listopada 2022 roku na przystanku tramwajowym "Politechnika" przy ulicy Pawiej.

Sprawcy pobicia kontrolera biletów MPK
fot. Małopolska policja

Jak relacjonują mundurowi, 7 listopada 2022 roku w godzinach popołudniowych na przystanku tramwajowym "Politechnika" przy ulicy Pawiej trzech mężczyzn szarpało kontrolera biletów i biło go kulą ortopedyczną w głowę. "Pobicie miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych" – podali śledczy.

Kraków. Policja szuka sprawców pobicia kontrolera biletów

Na profilu facebookowym małopolskiej policji pojawiło się również nagranie z miejsca zdarzenia. "Mężczyzna nr 1 ubrany był w charakterystyczną czerwoną czapeczkę oraz czarną kurtkę, posiada zarost. Mężczyzna nr 2 był ubrany w szarą bluzę, ciemne spodnie, ma ciemne, krótkie włosy" – czytamy.

Komisariat Policji I w Krakowie prowadzi w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Zachód. Zabezpieczone są fotografie z wizerunkami przestępców, ale nie udało się ustalić ich godności.

Informacje w sprawie należy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie dzwoniąc pod numer telefonu 47 83 52 914 lub mailowo na adres kp1@krakow.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP