Obserwuj w Google News

Nie żyje sołtys. Samochód odbił się od drzewa i wjechał na posesję

2 min. czytania
08.05.2023 19:52
Zareaguj Reakcja

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek po południu w gminie Mykanów niedaleko Częstochowy. Zginął 76-letni kierujący fiatem, który zjechał na pobocze, po czym uderzył w drzewo i ogrodzenie. Z ustaleń lokalnych mediów wynika, że zmarły to sołtys jednej z wsi pod Kłobuckiem.

Wypadek
fot. KMP Częstochowa

Jak podała Komenda Miejska Policji w Częstochowie, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek po południu w Kuźnicy Kiedrzyńskiej w gminie Mykanów (woj. śląskie).

Wypadek w gminie Mykanów. Nie żyje 76-latek

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fiatem 76-latek najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Następnie pojazd odbił się od drzewa i wjechał w ogrodzenie posesji. Obrażenia mężczyzny okazały się śmiertelne.

Redakcja poleca

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy będą teraz wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tej tragedii.

Jak ustalił lokalny serwis klobucka.pl, zmarły mężczyzna był sołtysem wsi Borowianka w powiecie kłobuckim. "Potwierdziliśmy to również w rozmowie z jego synem, który był na miejscu" - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

"Tego wydarzenia nie da się cofnąć, ale mamy wpływ na to, aby do podobnych wypadków nie dochodziło. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze. Pośpiech i choćby chwilowe odwrócenie uwagi są często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedźmy z wyobraźnią" - czytamy w komunikacie częstochowskiej policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/klobucka.pl