Obserwuj w Google News

Mandaty po 500 zł. Fatalny finał majówkowego grilla

1 min. czytania
02.05.2023 19:41
Zareaguj Reakcja

Mandaty po 500 złotych dostali dwaj mężczyźni, którzy piekli na grillu kiełbaski na klatce schodowej jednego z bloków w Ełku – poinformowała we wtorek warmińsko-mazurska policja. Ukarani tłumaczyli się, że na świeżym powietrzu było zbyt zimno.

Grill
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Mieszkańcy wieżowca w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zaalarmowali służby, gdy poczuli zapach dymu. Po przybyciu funkcjonariuszy policji okazało się, że dwaj mężczyźni w wieku 26 i 22 lat rozpalili grilla i piekli kiełbaski na klatce schodowej. Jak tłumaczyli, "przenieśli się pod dach, bo na zewnątrz jest zbyt zimno".

Ełk. 500 zł mandatu za grilla na klatce schodowej

Policjanci nie byli wyrozumiali dla takiego zachowania. – Przerwali piknik i nie pozwolili im dalej biesiadować na klatce schodowej. Mężczyźni otrzymali mandaty karne w wysokości 500 złotych – przekazała nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.

Redakcja poleca

Jak wyjaśniła, obaj zostali ukarani za dokonanie czynności, które mogły spowodować pożar poprzez niedozwolone używanie otwartego ognia, co jest wykroczeniem. Straż pożarna przypomina, że "za spowodowanie pożaru zagrażającego zdrowiu czy życiu wielu osób lub mienia wielkich rozmiarów, grozi więzienie od roku do 10 lat".

"Dla wielu pierwszym i obowiązkowym elementem majówki niezmiennie pozostaje grillowanie. Niektórzy podejmują się tego zadania nawet wbrew warunkom pogodowym, a nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi" – podsumowała policja w komunikacie po tym zdarzeniu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP