Obserwuj w Google News

"Cios w okolicę pachy". Krwawy finał spotkania, na miejsce przyleciało LPR

2 min. czytania
03.12.2023 19:59
Zareaguj Reakcja

Nawet dożywocie grozi 53-latkowi, który w trakcie imprezy w jednym z domów w gminie Pniewy (woj. mazowieckie) dźgnął o sześć lat młodszego mężczyznę. Po krwawiącego rannego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Napastnik został zatrzymany, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Pniewy atak nożownika
fot. Jan GRACZYNSKI/East News, screen: Shutterstock

Do ataku nożownika doszło w minioną niedzielę 26 listopada w małej miejscowości pod Grójcem. Dopiero teraz policjanci poinformowali szerzej o koszmarnym zajściu.

„Po godzinie 19 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Pniewy. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba została ugodzona nożem” – relacjonowała nadkom. Agnieszka Wójcik z policji w Grójcu.

Mazowieckie. "Cios w okolicę pachy". Po rannego przyleciało LPR

Mundurowi ustalili, że dwaj mężczyźni i kobieta pili tego wieczoru alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni, w trakcie której 53-latek dźgnął nożem w okolice pachy młodszego kompana.

Redakcja poleca

"Z ustaleń śledczych wynika, że napastnik zadał pokrzywdzonemu jeden cios w okolicę pachy. Mężczyzna z zagrożeniem życia został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie. Mundurowi na miejscu zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnego aresztu" – dodała Wójcik.

Policjantka podkreśliła, że dochodzeniowcy zabezpieczyli na miejscu nóż z blisko 20-centymetrowym ostrzem. Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła w tej sprawie śledztwo, a podejrzany trafił do aresztu. "Zatrzymany usłyszał zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie" – kontynuowała policjantka. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotnie więzienie.

Źródło: Radio ZET/Mazowiecka policja

Nie przegap