Wielki pożar budynków piekarni na Mazowszu. Ewakuowano ok. 150 osób

01.02.2023 23:38

W środę wieczorem rozwinął się pożar kompleksu budynków piekarni w miejscowości Małopole w powiecie wołomińskim na Mazowszu. Z zakładu ewakuowano około 150 pracowników - poinformował PAP w środę późnym wieczorem rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Wielki pożar budynków piekarni na Mazowszu. Ewakuowano ok. 150 osób
fot. Radio Zet

Do pożaru budynków piekarni w Małopolu, pomiędzy Wołominem a Wyszkowem, doszło ok. godz. 20 w środę 1 lutego. Jak przekazał rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski, z zakładu zostało ewakuowanych około 150 pracowników.

Mazowieckie. Wielki pożar piekarni. Ewakuowano 150 osób

- Obecnie nie ma informacji o osobach rannych. Na miejscu pracuje 14 samochodów i 50 strażaków - relacjonował przed godz. 23 Karol Kierzkowski z PSP. Dodał, że na miejsce jadą kolejne samochody gaśnicze. - Pożar nie jest opanowany. Działania gaśnicze prowadzone są na jednym z dachów w kompleksie budynków piekarni - informował Kierzkowski.

"Pożar piekarni Inter Europol w Małopolu. Na miejsce udają się liczne zastępy Straży Pożarnej, m.in. Pluton Fabryka z powiatu węgrowskiego: PSP Węgrów, OSP Liw, OSP Grębków, OSP Korytnica" - przekazali na Facebooku druhowie ochotnicy z Korytnicy.

RadioZET/pl/PAP - Marcin Chomiuk