Obserwuj w Google News

Nie żyje ksiądz proboszcz. Duchowny zasłabł podczas niedzielnej mszy

1 min. czytania
20.03.2023 10:56
Zareaguj Reakcja

Nie żyje ksiądz Henryk Czajka - proboszcz parafii św. Anny w Niewodnej. Jak podaje "Super Express", duchowny zasłabł podczas niedzielnej mszy.

henryk czajka
fot. Parafia pw. świętej Anny w Niewodnej

Zmarł ks. Henryk Czajka, proboszcz parafii św. Anny w Niewodnej. "Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 60 lat zmarł ksiądz proboszcz Henryk Czajka" - czytamy na stronie kościoła. Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że duchowny wcześniej zasłabł podczas mszy.

Redakcja poleca

Nie żyje ksiądz Henryk Czajka

Pierwsze modlitwy w intencji zmarłego proboszcza miały miejsce już w niedzielne popołudnie. W poniedziałek o godz. 18 będzie miała miejsce eskorta ciała księdza do kościoła w Niewodnej. Następnie odprawiona zostanie dodatkowa msza, a po niej różaniec.

We wtorek 21 marca o godz. 11 w kościele odbędzie się czuwanie modlitewne wraz z różańcem. W południe zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa. Następnie ciało kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Niewodnej.

"Bardzo dobrze księdza wspominam, gdy był w Gogolowie na parafii, dobry ksiądz i człowiek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie" - napisała jedna z parafianek.

"Nie mogę w to uwierzyć. Uczył mnie w szkole średniej, pisał mi opinię do Seminarium a później współpracowaliśmy w jednym dekanacie w początkach mojego kapłaństwa. Niezwykle dobry i życzliwy człowiek. Odpoczywaj w pokoju"- czytamy w innym komentarzu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Super Express/ Onet