Obserwuj w Google News

Nie żyje Marcin Polus. Dziennikarz zmarł nagle w wieku 30 lat

2 min. czytania
13.09.2023 20:46
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Marcin Polus, dziennikarz Radia Doxa. Miał 30 lat. Informację o jego śmierci podała w środę opolska rozgłośnia diecezjalna.

Marcin Polus, dziennikarz Radia Doxa
fot. Diecezja Opolska

Marcin Polus zmarł w środę 13 września nad ranem. Był dziennikarzem radiowym związanym z Radiem Doxa – diecezjalną stacją radiową nadającą swój program na całą Opolszczyznę. Wiadomość o jego śmierci przekazano na portalu rozgłośni. 30-latek przegrał walkę z długą chorobą.

Nie żyje Marcin Polus. Radio Doxa żegna dziennikarza

"Są takie chwile, które przychodzą nam, w życiu radiowej rodziny, wyjątkowo ciężko. Nad ranem zmarł nasz kolega Marcin Polus. Był z nami wiele lat, kochał swoją pracę i był zawsze dla naszych słuchaczy. Marcinie! Za wcześnie... tyle planów było jeszcze przed Tobą i nami. Będzie nam Ciebie brakowało..." – napisano w mediach społecznościowych rozgłośni.

"Jego radiowy głos chciałby mieć każdy z nas. Jego poczucie humoru rozjaśniało radiową codzienność, a techniczny talent nie raz przydał się w nagłych, kryzysowych sytuacjach. [...] Jeszcze wczoraj żegnał się ze słuchaczami na antenie" – czytamy na portalu Radia Doxa.

Rodzina Marcina Polusa poinformowała, że nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę (16.09) o godzinie 13:00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi. Dziennikarz zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w tej miejscowości.

Nie przegap