Obserwuj w Google News

Nieoficjalnie: syn znanej sędzi atakował z siekierą sklep Żabka

2 min. czytania
09.06.2023 16:52
Zareaguj Reakcja

Policja zatrzymała 17-latka, który z siekierą napadał na jeden ze sklepów Żabka w Wieliczce w województwie małopolskim. Nastolatek wpadł w ręce mundurowych podczas trzeciej próby rozboju. Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", 17-latek to syn znanej sędzi.

Żabka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dwukrotnie – 28 kwietnia oraz 16 maja – nieznany sprawca dokonał rozboju w sklepie Żabka w Wieliczce. Sposób działania za każdym razem był taki sam. "Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę" – relacjonuje policja w Wieliczce. Po wejściu żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy, grożąc im siekierą. Po zabraniu łupu mężczyzna opuszczał sklep, uciekając w pobliskie zabudowania. Tam trop się urywał.

Nieoficjalnie: syn znanej sędzi atakował z siekierą sklep Żabka

Sprawca atakował między godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem Żabki. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz nagrania z monitoringów i rozpoczęli czynności operacyjne w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstw. Kryminalni byli niemal pewni, że mężczyzna spróbuje uderzyć jeszcze raz.

Redakcja poleca

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W poniedziałek 29 maja około godziny 22:30 ten sam mężczyzna po raz kolejny wszedł do sklepu. Zamaskowany, z siekierą w ręce, zażądał wydania pieniędzy. Wtedy do działań przystąpili wieliccy kryminalni, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec gminy Wieliczka.

Nastolatkowi przedstawiono trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, natomiast jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", 17-latek to syn znanej profesor prawa, sędzi Sądu Najwyższego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Super Express