Obserwuj w Google News

Czarna seria w jednym województwie. Nie żyją kobieta i mężczyzna

2 min. czytania
20.11.2023 21:00
Zareaguj Reakcja

Tragedia na trasie S5. Niedaleko miejscowości Niewieścin (woj. kujawsko-pomorskie) samochód osobowy uderzył w bariery rozdzielające pasy ruchu. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. W tym samym województwie w miejscowości Łabiszyn w wypadku zginął 36-latek.

karetka
fot. Adam Burakowski/REPORTER (zdj. ilustr.)

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek późnym popołudniem pomiędzy miejscowościami Niewieścin a Trzeciewiec. Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 17:52. Samochód osobowy jechał w kierunku Świecia.

Wypadek na trasie S5 w Niewieścinie. Nie żyje kobieta

Auto nagle zjechało z drogi i wbiło się w bariery rozdzielające pasy ruchu. Bryg. Paweł Puchowski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu poinformował "Gazetę Pomorską", że autem podróżowały dwie osoby.

- Kierowca o własnych siłach opuścił pojazd. Pasażerka była zakleszczona i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, by ją uwolnić. Niestety na miejscu ratownik stwierdził zgon kobiety - przekazał rzecznik.

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oświadczył z kolei w rozmowie z PAP, że "jedna osoba jest pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, a w przypadku drugiej osoby ratownicy odstąpili od czynności ratowniczych".

Policja bada okoliczności wypadku. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Na razie nie wiadomo, dlaczego samochód zjechał z trasy.

Łabiszyn. 36-latek zginął na drodze

Niestety, to niejedyna tragedia w Kujawsko-Pomorskiem. W tym samym regionie doszło także do wypadku na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich w Łabiszynie w powiecie żnińskim. - W wypadku zginął 36-letni kierowca osobówki, a trzy osoby zostały ranne - przekazała Interii mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z KPP w Żninie. 

Źródło: Radio ZET/"Gazeta Pomorska"/PAP/Interia

Nie przegap