Obserwuj w Google News

Płonie hala w fabryce mebli. Potężną chmurę dymu widać z daleka

1 min. czytania
31.05.2023 18:24
Zareaguj Reakcja

W Niwnicy pod Nysą (woj. opolskie) pali się magazyn fabryki mebli. Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, na miejscu jest około 100 strażaków.

pożar
fot. NewsLubuski/East News (zdj. ilustracyjne)

Pożar zauważono w magazynie fabryki mebli w Niwnicy pod Nysą. Według wstępnych ustaleń palą się składowane materiały używane do tapicerowania mebli. Nad zakładem unoszą się kłęby dymu.

Pożar w fabryce mebli w Niwnicy koło Nysy

Jak poinformował dyżurny KW PSP w Opolu, na miejscu jest już blisko 30 jednostek i około stu strażaków, który próbują opanować pożar i ochronić sąsiadujące budynki przed przeniesieniem ognia.

Jak podaje radio.opole.pl, powołując się na informacje od Łukasza Nowaka ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, płonie hala o wymiarach 25 na 70 na 8 metrów. W akcję włączył się m.in. śmigłowiec Lasów Państwowych. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Przyczyny pożaru na razie są nieznane.

– Tu jest masakra – relacjonował reporter portalu nysahot.pl. Powiedział, że do gaszenia ognia użyto m.in. samolotu gaśniczego "dromader", który zrzucał wodę. Jak podaje portal, w pobliżu miejsca pożaru znajduje się osiedle rodzinne.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/radio.opole.pl/nysahot.pl