Obserwuj w Google News

Tragedia w Wigilię w Nowej Soli. Nie żyje rodzina

2 min. czytania
24.12.2022 16:51
Zareaguj Reakcja

Tragedia wydarzyła się w sobotę, 24 grudnia, w Nowej Soli (woj. lubuskie). Z zadymionego pomieszczenia strażacy wynieśli dwie osoby, które niestety zginęły na miejscu. "To rodzina: kobieta i mężczyzna" - podał "Fakt". 

Karetki
fot. Lukasz Solski/East News/Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę około godz. 14 służby otrzymały zgłoszenie o zadymionej piwnicy w jednym z budynków przy ulicy Wrocławskiej w Nowej Soli. - Okazało się, że było to pomieszczenie zaadaptowane na mieszkanie, przebywały w nim dwie osoby - poinformował TVN24 dyżurny lubuskich strażaków.  

Strażacy wynieśli z pomieszczenia nieprzytomną kobietę i mężczyznę. Razem z ratownikami długo prowadzili reanimację. Jak podał “Fakt”, mimo tych wysiłków rodzina nie przeżyła.

Redakcja poleca

Nowa Sól. Dwie osoby śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla

Mł. asp. Justyna Sęczkowska z policji w Nowej Soli przekazała, że ofiarami są kobieta i mężczyzna w wieku około 40-50 lat. Wstępnie podano, że przyczyną zgonu było zaczadzenie. 

Dokładne okoliczności tragedii są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury. Nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru. 

Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia czadem są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia – przy dużych stężeniach tego gazu – może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał lub nawet śmierć.  

Czad powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne własności toksyczne. Gromadzi się głównie pod sufitem, ponieważ ma nieco mniejszą gęstość od powietrza.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN24/"Fakt"