Obserwuj w Google News

Pożar w zakładzie firmy Tymbark w Olsztynku. Paliła się wiata magazynowa z napojami

PAP
1 min. czytania
24.03.2023 17:47
Zareaguj Reakcja

Pożar wybuchł w piątek w wiacie magazynowej zakładu produkcyjnego Tymbark w Olsztynku w woj. warmińsko-mazurskim. Spaliły się materiały plastikowe oraz opakowania z napojami - poinformował PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański. Pożar został już ugaszony, żaden z pracowników zakładu nie ucierpiał. "Pożar nie spowoduje zakłóceń w dostawach produktów" - przekazał portalowi RadioZET.pl dyrektor zakładu Jarosław Samsel.

Zdj. ilustracyjne
fot. Andrzej Zbraniecki/East News/Zdj. ilustracyjne

Początkowo straż podała, że pali się namiot magazynowy ze składowanymi materiałami plastikowymi i papierowymi. Rzecznik olsztyńskich strażaków st. kpt. Kamil Kulas doprecyzował, że paliła się wiata magazynowa o wymiarach 50 metrów na 20 metrów i wysokości 7 m. Dyrektor Zakładu Tymbark w Olsztynku Jarosław Samsel potwierdził w oświadczeniu przesłanym portalowi RadioZET.pl, że zapaliła się część namiotu rozłożonego poza budynkami produkcyjnymi. 

Straż pożarna poinformowała, że ogień objął 4 sztaple z napojami w plastikowych opakowaniach. Strażacy gasili pożar przy pomocy piany, a na miejsce skierowano kontener ze środkiem pianotwórczym. Do gaszenia pożaru skierowano 9 zastępów strażaków.

Redakcja poleca

Olsztynek. Pożar w zakładzie produkcyjnym Tymbark

"Dzięki błyskawicznej interwencji straży pożarnej, (pożar - red.) został w krótkim czasie ugaszony. Nie ucierpiała produkcja. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru. Zajmują się tym wyspecjalizowane służby" - przekazał nam dyrektor zakładu Jarosław Samsel.

"Najważniejsze, że nikomu z pracowników nic się nie stało. Pożar nie spowoduje zakłóceń w dostawach produktów. Dziękujemy za szybką i doskonale zorganizowaną akcję straży pożarnej" - dodał Samsel.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Libudzka