Obserwuj w Google News

Atak rottweilerów na prywatnej posesji. Rzuciły się na 57-latka

1 min. czytania
17.11.2022 19:54
Zareaguj Reakcja

Trzy psy rasy rottweiler rzuciły się i pogryzły 57-latka, który pracował w jednym z gospodarstw w miejscowości Omięciny nieopodal Płońska. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu został przetransportowany śmigłowcem LRP do jednego ze szpitali w Warszawie.

Rottweiler
fot. Adam STASKIEWICZ/East News, Kesu/easyfotostock/Eastnews

Jak relacjonuje policja w Płońsku, do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek po południu. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Omięciny na terenie prywatnej posesji 57-letni mężczyzna, który tam pracował, został zaatakowany i pogryziony przez trzy psy.

Omięciny. Trzy rottweilery zaatakowały 57-latka

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pokrzywdzony 57-latek został przetransportowany do jednego ze szpitali w Warszawie. 

Redakcja poleca

Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała, zwłaszcza górnych partii, w tym rąk i twarzy. - Z tego, co wiemy, jest w stanie zagrażającym jego życiu - powiedziała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. Jak zaznaczyła, na miejscu policjanci ustalają szczegółowo okoliczności zdarzenia.

- Wiemy, że psy nie były zamknięte, były na terenie posesji, gdzie doszło do ataku. Z pierwszych ustaleń wynika, że do tej pory psy nie sprawiały tam kłopotów - dodała rzeczniczka płońskiej policji. Decyzją powiatowego lekarza weterynarii psy pozostały na miejscu pod nadzorem właścicieli. Prawdopodobnie nadzór nad psami będzie sprawował również lekarz weterynarii.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP