Przełom ws. tajemniczej zbrodni. Ciało 24-latka znaleziono w lesie

27.01.2023 17:20

Pojawiły się nowe doniesienia dotyczące zabójstwa 24-latka w lesie w Piekoszowie w woj. świętokrzyskim. Dzięki międzynarodowej współpracy służb udało się zatrzymać trzeciego podejrzanego. Jakub S. ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

Policja
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zwłoki 24-latka znaleziono w lesie pod Piekoszowem 17 maja 2022 roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że motywem zbrodni mogą być wątki ideologiczne. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo 24-latka z Kielc. Zatrzymano trzeciego podejrzanego

Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach przypomniał, że w maju ubiegłego roku w sprawie zostali zatrzymani 27-letni Filip B. oraz 69-letni Rajko B., którym śledczy przedstawili zarzut pobicia pokrzywdzonego, pozbawienia go wolności ze szczególnym udręczeniem, a następnie jego zabójstwa. – Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani i środek ten jest wobec nich wciąż stosowany – zaznaczył prokurator.

Dodał, że już we wstępnym etapie śledztwa zidentyfikowano trzeciego sprawcę – Jakuba S., który ukrywał się przed organami ścigania w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna został ujęty i wydany stronie polskiej 19 stycznia br. w ramach europejskiego nakazu aresztowania (ENA).

W środę 25 stycznia prokurator przedstawił 41-latkowi zarzut pobicia pokrzywdzonego, pozbawienia go wolności ze szczególnym udręczeniem, a następnie jego zabójstwa. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP