,

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Aktor grał m.in. w "Czterech Pancernych"

26.03.2023 14:22

Do śmiertelnego pożaru drewnianego domu doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Ofiarą okazał się znany aktor Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie. Grał m.in. w serialu "Czterej Pancerni i Pies" oraz "Karierze Nikodema Dyzmy".

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu
fot. screen: Jan Niewada-Wysocki/Facebook

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu w gminie Chodel (woj. lubelskie). O tragicznym zdarzeniu poinformowała w niedzielę 26 marca PAP asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Do pożaru doszło ok. godziny 8 rano w Trzcińcu.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że wskutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał - przekazała asp. szt. Żur. Dodała, że policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają obecnie szczegóły zdarzenia.

Piotr Wysocki zginął w pożarze. Aktor z "Czterech Pancernych i Pies" miał 87 lat

- Dom był drewniany. Kiedy na miejsce przyjechała straż pożarna, dym wydobywał się z okien i szczelin dachu. Nie było szans na uratowanie mężczyzny, który był w budynku - relacjonował „Kurierowi Lubelskiemu” Jakub Kurczuk, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Lublinie.

Informację o śmierci znanego aktora Piotra Wysockiego potwierdził w sieci jego syn. "Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata" - napisał Jan Niewada-Wysocki na Facebooku. 

Więcej: Piotr Wysocki nie żyje. Aktor zginął w pożarze

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym związany był przez lata Piotr Wysocki, powiedziała PAP, że wiadomość o śmierci aktora dotarła do nich również z doniesień medialnych. - Piotr Wysocki związany był w Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w "Widnokręgu", który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – powiedziała PAP rzeczniczka. 

Piotr Wysocki zagrał także w filmach m.in. "Czterej Pancerni i Pies" "Kariera Nikodema Dyzmy", czy "Chopin. Pragnienie Miłości".

RadioZET.pl/PAP – Gabriela Bogaczyk/Kurierlubelski.pl/Opole.24wspolnota.pl