Obserwuj w Google News

Chwile grozy na pasach. Policja pokazała nagranie z kamery

2 min. czytania
29.05.2023 14:47
Zareaguj Reakcja

W Piotrkowie Trybunalskim niemal doszło do ogromnej tragedii na przejściu dla pieszych. 63-latka, która kierowała autem, wjechała na pasy, gdzie były dwie piesze z wózkiem dziecięcym. Na szczęście jedna z kobiet odskoczyła wraz z wózkiem. Teraz kierująca stanie przed sądem.

Policja zajęła się sprawą po tym, jak do komendy w Piotrkowie Trybunalskim na skrzynkę mailową "Stop Agresji Drogowej" zostało przesłane nagranie, na którym widać, jak kierowca samochodu kia nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, będącym na oznakowanym przejściu.

Piotrków Trybunalski. O krok od tragedii na pasach

"Na nagraniu widać było skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego i Stronczyńskiego. W pewnym momencie z lewej strony na przejście dla pieszych z palącym się zielonym światłem weszły dwie kobiety. Jedna prowadziła przed sobą dziecięcy wózek. Kiedy znajdowały się blisko środka jezdni z ulicy Stronczyńskiego wyjechała kia, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym. Gdyby nie szybka reakcja prowadzącej wózek, która wraz z nim odskoczyła do tyłu, mogłoby dojść do tragedii. Pojazd nie zatrzymując się, odjechał" – przekazała w poniedziałek asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy.

Redakcja poleca

Policjanci ustalili, że podczas zdarzenia pojazd prowadziła 63-latka. Kobieta usłyszała już zarzuty za popełnione wykroczenia. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym zaproponowano jej mandat karny w wysokości 5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych.

Kobieta przyznała się do popełnionych wykroczeń, jednak odmówiła przyjęcia mandatu. W związku z tym do sądu zostanie skierowany wniosek o jej ukaranie. "Dziękujemy świadkom zdarzenia za odpowiednią reakcję i przesłanie nagrania" – dodała asp. sztab. Gajewska.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP